Biz Kimiz?

HRD, 2017 yılında İnstagram’da kurulmuş, İnsan Kaynakları alanında kendini yetiştiren genç ve dinamik kadrosuyla, çok kısa bir zamanda Türkiye’nin en büyük İK sayfası haline gelmiştir. Ayrıca diğer sosyal platformlardan, LinkedIn ve Twitter’da da varlığını sürdüren HRD, en güncel ve en doğru konuları paylaşmayı kendisine amaç edinmiştir.

Hiçbir kar amacı gütmeden, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan HRD sayfalarının varoluş sebebi, ülkemizde özellikle de çalışanlar tarafından kalıplaşan  “İK çalışanlarına güvenmiyorum” anlayışını yok etmek vardır. Çalışanların böyle düşünmesinde ki temel nedenleri araştırdığımızda, ne yazık ki birçok İnsan Kaynakları çalışanının, işçilere karşı davranışlarının umursamaz, samimiyetsiz ve bu alandaki süreçlerde yetersiz kalmalarından kaynaklandığını gördük.

İnsan Kaynakları departmanına türlü yollarla sızmayı becermiş bilhassa bu işin hiçbir eğitimini almamış insanların, kendilerinin de bir işçi olduğunu unutup, sırf kendi çıkarları uğruna patron veya yöneticilerin yandaşlığını yapmaları, bu departmanın varoluş ilkesine aykırıdır. Bu kişilerin ortak karakteristik özellikleri; çalışanlarını asla dinlemeyen, onların sorunlarını sürekli kulak ardı eden, kendini geliştirmeyen, şahsi menfaatleri için kurumu kullanıp ve sabit iş sürecini yürütüp, işine hiçbir katma değeri olmayan ‘sözde İK’cılardır’ bizim gözümüzde.

HRD ekibi olarak; paylaşmayı seven ve bundan karşılıksız mutlu olabilen kişileriz. Bizim için bilgi paylaşmadıkça bir hiçtir. Kariyer hedefi insan kaynakları üzerine olan gençlerin ve değişime açık her bireye doğru ve güncel bilgiyi taşıma gayretindeyiz. Tüm bunların sonunda inanıyoruz ki İnsan Kaynakları departmanındaki ön yargıları yok edeceğiz. Bunun için hepiniz duyarlılığına her zaman ihtiyacımız olacak.

Gizlilik Politikalarımız İçin Tıklayın

E-Posta Bültenimize Katılın !

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikalarımızı okuyun.